Andrzejki 2022

28 listopada nasza sala gimnastyczna zamieniła się w "salę wróżb".
To właśnie wtedy uczniowie wraz z wychowawcami zgłębiali tajniki wróżb i zwyczajów andrzejkowych, a to dzięki czarownicom, które tegoż wieczoru odwiedziły nasz Ośrodek.

Zaraz po powitaniu i zabawie integracyjnej, podczas której uczniowie tańczyli jak baletnice, na siedząco, na jednej nodze itp., nastał czas na przepowiednie - bo to najbardziej ciekawiło naszych wychowanków! Podchodząc do kolejnych stanowisk, dzieci mogły dowiedzieć się od czarownic co dobrego lub jakie zmiany przyniesie im kolejny rok.

Katalog wróżb był bardzo bogaty, każdy znalazł dla siebie coś wyjątkowego, tzn.:

• lanie wosku,
  • zaczarowany worek,
  • mowa kwiatów,
  • drzewko szczęścia.

Oprócz wróżb, uczniowie mogli wykazać się również tanecznymi umiejętnościami w parach na gazecie i wykorzystując do tego balony. Wszyscy bawili się doskonale, a dobry humor towarzyszył wszystkim uczestnikom.

Natomiast andrzejkowe wróżby należy potraktować z "przymrużeniem oka" i pamiętać, że to tylko zabawa.

A. Farkowska, R. Figura
D. Wójcik, I. Wiśniewska