Dzień Praw Dziecka w naszej placówce

Dzień Praw Dziecka 2022'

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jak co roku nasz Samorząd Uczniowski przypomniał wszystkim uczniom i wychowankom prawa zapisane w Konwencji o Prawach dziecka. Celem tegorocznych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach dziecka organizowanych przez UNICEF było przeciwdziałanie dyskryminacji poprzez podkreślenie, że prawa dziecka dotyczą każdego dziecka- niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, poglądów, niepełnosprawności czy poziomu zamożności. Omawiając poszczególne prawa uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną a także wzięli udział w quizie dotyczącym znajomości swoich praw.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany pod hasłem Moje prawa ważna sprawa w którym nagrody zdobyli:

1. Mateusz Piskorz,
  2. Wiktoria Chojnacka i Ernest Molendowski,
  3. Martyna Bielecka i Szymon Binkiewicz.

A. Adamowicz
A. Góralska

Więcej o prawach dziecka możesz przeczytaj w naszej Gazetce Bibliotecznej:

Informacja o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka:

• UNICEF

Masz prawo do swych praw