Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Prawa Dziecka

Po raz kolejny nasz Ośrodek  brał udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw dziecka, przypadającego w sobotę 20 listopada 2021. Upowszechnianie wiedzy na temat praw, jakie przysługują wychowankom jest wpisane w działalność naszego Samorządu Uczniowskiego. Przez cały tydzień poprzedzający rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, uczniowie nabywali wiedzę na temat swoich praw, podczas lekcji wychowawczych oraz atrakcji przygotowanych przez opiekunów i członków Samorządu. W tym roku, już od poniedziałku 15 listopada, dzieci ochoczo przystąpiły do konkursu plastycznego – "Moje prawa, to ważna sprawa". W kolejnych dniach przygotowywały scenki dramowe, uczyły się piosenek poświęconych ich prawom, a także brały udział w quizach i grach utrwalających zdobytą wiedzę. Wielką atrakcją dla naszych wychowanków był udział w innowacji „Kodowanie na śniadanie”. W ramach tych zajęć uczniowie rozszyfrowali swoje prawa, a także fragmenty wiersza „O prawach dziecka” – M. Brykczyńskiego. W dniu podsumowania obchodów Tygodnia Praw Dziecka wyłonieni zostali laureaci konkursu plastycznego, a każda klasa biorąca udział w akcji otrzymała dyplom za aktywne uczestnictwo.

Warto przeczytać Gazetkę biblioteczną Nr 01/2015/2016 "Masz prawo znać swoje prawa".

A. Góralska