Dzień pluszowego misia

dzień pluszowego misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada od 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Dziś uczniowie wraz ze swoimi misiami i opiekunami przyszli na lekcje biblioteczne z okazji tego wyjątkowego dnia. Tematyka zajęć była bliska i przyjazna każdemu dziecku, ponieważ  wiązała się z ulubioną maskotką. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach a te najbardziej znane to Kubuś Puchatek, miś Uszatek, Koralgol, miś Yogi. Dzieci poznały historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Podczas zajęć dzieci sluchały fragmentów książki J. Porazińskiej „Pamiętnik Czarnego Noska”, powtarzano wiersz J. Brzechwy „Miś”. Uczniowie tworzyli barwne ilustracje, malowali twarze, przyklejali wycięte fragmenty postaci misia, wykazując się przy tym dużą pomysłowością.

A. Rusiecka