"Śmieci segregujemy, planetę ratujemy"

drugie życie śmieci

Za nami wspaniały projekt ekologiczny „Śmieci segregujemy, planetę ratujemy”.
Celem projektu było kształtowanie świadomości ekologicznej uczniów związanej z właściwym zagospodarowaniem odpadów. Po obejrzeniu filmu o recyklingu, uczniowie uczestniczyli w rozmowie na temat ochrony środowiska, segregowali  odpady (tworzywa sztuczne, papier, szkło),  dowiedzieli się jakie odpady należą do odpadów niebezpiecznych a także jak można wykorzystać surowce wtórne oraz , że w procesie spalania odpadów w specjalnych instalacjach wytwarzany jest prąd. W ramach projektu odbył się też konkurs  ekologiczny „Drugie życie śmieci”. Polegał on na wykonaniu prac z różnego rodzaju odpadów m.in. butelek plastikowych, kartonów, puszek, zużytych opakowań itp. Uczniowie wykonali rakietę, zamek, koszyczek, samolot, obrazki z matlesów, piłkarzyki, przybornik na kredki, półeczkę, robota.
Celem konkursu było propagowanie wiedzy wśród uczniów na temat ekologii i troski o środowisko naturalne, dbałości o czystość środowiska naturalnego, kształtowanie kreatywnego myślenia w aspekcie ochrony środowiska, promowanie idei powtórnego wykorzystania odpadów oraz zapobiegania powstawaniu odpadów; rozwój umiejętności plastycznych.

A. Rusiecka
M. Niebrzydowska