Konferencja Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Konferencja DBI 2020

Konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu odbyła się 11 lutego w Teatrze Palladium w Warszawie. Wydarzenie to zgromadziło ok. 650 przedstawicieli sektora edukacyjnego, profesjonalistów pracujących z dziećmi oraz mediów.

Organizatorem konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Głównym partnerem wydarzenia była Fundacja Orange, partnerami Facebook Polska i Google Polska.

A oto przebieg konferencji:

Sesja I: 930–1120

• Powitanie gości – Szymon Wójcik, Julia Piechna
  • Oficjalne Otwarcie Dnia Bezpiecznego Internetu
    • Min. Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji
    • Dr Monika Sajkowska, Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
    • Prof. Jacek Leśkow, Dyrektor NASK – PIB
    • Ewa Krupa, Prezeska Fundacji Orange
    • Jakub Turowski, Szef zespołu ds. polityki publicznej w Polsce i krajach bałtyckich, Facebook Polska
    • Konrad Kas, Public Policy Manager, Google Polska
  • Dr Szymon Wójcik, FDDS i Julia Piechna, NASK – Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce i na świecie

Wystąpienie dr Szymona Wójcika i Julii Piechny

W trakcie konferencyjnego wystąpienia Julii Piechny i Szymona Wójcika dotarła wspaniała wiadomość: została zgłoszona 4000 inicjatywa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2020. Jest to już dotychczasowy rekord!!!

Już 4000 inicjatyw w Polsce z okazji DBI 2020

Dawid Łasiński

Maciej Budzich

Ewa Krupa

Przerwa i poczęstunek: 11201200

Sesja II: 12001345

Występ muzyczny: Wojciech Pulcyn z zespołem

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska

• Dr Iwona Chmura-Rutkowska, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu - Być dziewczyną – być chłopakiem, i przetrwać. Cyberprzestrzeń, płeć i przemoc w narracjach młodzieży
  • Dr Agnieszka Wrońska & Marek Sowala, NASK - Ekosystem OSE - bezpieczeństwo, edukacja, rozwój talentów

Agnieszka Wrońska i Marek Sowala

Łukasz Wojtasik

• Zakończenie

Nasza tegoroczna inicjatywa ma numer 20200657. Otrzymaliśmy mnóstwo materiałów do wykorzystania na zajęciach z dziećmi nie tylko teraz, ale również w przyszłości. Nad bezpieczeństwem naszych wychowanków trzeba mieć stałą pieczę.

Jeszcze jest czas na zgłoszenie następnych inicjatyw (zgłoszenie do końca lutego, sprawozdanie do końca marca):

Zgłaszanie inicjatyw na Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

Przyłącz się do DBI 2020: Działajmy razem!

Przyłącz się!!!