DBI 2020

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 11 lutego 2020 r.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronach www.saferinternetday.org, http://www.saferinternet.pl

Głównym celem DBI jest:

• inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych;
  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online;
  • promocja pozytywnego wykorzystywania internetu.

Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

DBI 2020 odbywa się pod hasłem:

„Dzień Bezpiecznego Internetu:
Działajmy razem!”
.

Co roku, Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) podejmuje liczne działania, które mają służyć realizacji celów wpisanych w obchody DBI. Jednym z nich jest organizacja konferencji z okazji DBI, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Konferencja z okazji DBI 2020 odbędzie się 11 lutego w Warszawie. Oczywiście jednym z uczestników tegorocznej konferencji będzie administrator tej strony. Będzie również uczestnikiem warsztatów Asów Internetu organizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (Zespół Programu Asy Internetu; Fundacja Szkoła z Klasą | School with Class Foundation).

W naszej placówce Piotr Faber (administrator) już od kilkunastu dni realizuje z naszymi uczniami inicjatywę, która jest jedną z prawie 4 tysięcy zgłoszonych w naszym kraju. Relacja na stronie w marcu.

Relacja z Konferencji DBI 2019.

Źródło:

• saferinternet.org